Makaleler » Makaleler » A Kesim Gelinlik, A Kesim Gelinlikler Nelerdir?

A Kesim Gelinlik, A Kesim Gelinlikler Nelerdir?

A Kesim Gelinlik

A Kesim Gelinlikler Nelerdir?

Hayat arkadaşınızı seçtiniz ve evlenmeye karar verdiniz. O halde şimdi sıra düğün mekanı ve gelinlik seçmeye geldiyse bu yazımızı okumadan geçmeyin?

Size ilk tavsiyemiz, gelinlik seçimi yapmadan önce, bedeniniz hakkında bilgi sahibi olmanız ve gelinlik seçimini buna göre yapmanız gerektiği olacak. Biz bu yüzden, bu yazımızda son yılların en çok tercih edilen ve en kurtarıcı gelinlik modeli olan A kesim gelinliklerden bahsedeceğiz ve A kesim gelinlik nasıl olur, hangi vücut tipleri giyebilir, kimlere yakışır, düğün mekânına uygun modelleri hangileridir gibi soruların cevabını vermeye çalışacağız?

A Kesim Gelinlik Nedir? Nasıl Olur?

A kesim gelinlik, adından da anlaşılacağı üzere çan etek biçiminde, vücudu A harfi gibi aşağı doğru genişleyen formda olduğundan dolayı bu şekilde isimlendirilmiştir. Bu model; üst bedene tam otururken belden aşağı doğru genişleyen bir eteğe sahiptir. A kesim gelinliklerde etekler, belden itibaren bir anda değil,  belden ayaklara doğru belli bir açıyla ve orantılı bir biçimde kabaran gelinlik türleridir.

A Kesim Gelinlik Çeşitleri Nelerdir?

A Kesim Straplez Gelinlik

Saten A Kesim Gelinlik

Kalp Yaka A Kesim Gelinlik

Kısa Kollu A Kesim Gelinlik

Kayık Yaka A Kesim Gelinlik

Düşük Omuz A Kesim Gelinlik

Dantelli A Kesim Gelinlik

A Kesim Zarif Gelinlik

 

A Kesim Gelinlik Kimlere Yakışır?

A kesim gelinlik giymeye karar verdiyseniz kesinlikle  en doğru kararı verdiniz. Çünkü A kesim modeller, en avantajlı gelinlik çeşitleridir. Vücudunuzdaki tüm kusurları örterek kusursuz bir görüntüye ulaşmanızı sağlar. Bu yüzden de bu model için rahatlıkla her vücut tipine uygundur diyebiliriz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken önemli nokta, gelinliğinizin üst kısmıdır. Eğer büyük göğüslere sahipseniz derin göğüs dekolteleri veya straplez modellerden kaçınmalısınız.

Kalın kollara sahip olanlar ise; kollarını kapatan dantel veya tül detaylarından yardım alabilirler. Bunun dışında uzun yada kısa boylu tüm gelin adayları, A kesim gelinliği rahatlıkla tercih edebilirler.

A Kesim Gelinlik Kimlere Yakışır?

A kesim gelinlik modelleri, en çok aranan ve en çok tercih edilen gelinliklerdendir. Vücuttaki birçok çok kusuru kapatma gibi avantajlarından dolayı da pek çok gelin adayı bu modeli tercih etmektedir.

 

A Kesim Gelinlikler Hangi Vücut Tipleri İçin Uygundur?

Armut vücut tipine sahip gelin adaylarının özellikle tercih etmesi gereken modeller arasında, A kesim gelinlikler yer alıyor. Kilolu yada geniş kalçalara sahip olanlar için de bu kesim, fazlalıkları kamufle etmede kusursuz bir görünüm sağlayacağından, kabarık etekli A kesim gelinlik modelleri armut vücut tipine sahip gelin adaylarımız için son derece idealdir. Eğer bu modelin, vücut tipinize uygun olduğunu düşünüyorsanız bizden tam not alan bu modeli denemek için acele etmelisiniz.

Son derece orantılı ölçülerdeki, kum saati vücut yapısına sahip gelin adaylarıyla, dikdörtgen ve elma vücut yapısındaki gelin adayları da A kesim gelinlik modellerini tercih edebilirler. Elma vücut yapısındaki kişiler, bu gelinliği tercih ederken; üst bedeni daha küçük gösteren, göğüs kısmı sade modelleri tercih edebilirler. Dikdörtgen vücut yapısındaki gelin adayları ise V yaka A kesim gelinliklerle göğüs bölgesine hareketlilik kazandırabilirler. Ayrıca dikdörtgen vücut tipindekiler, korseli gelinlik modelleri ile belde kemer detaylı olanları tercih ederlerse bel bölgesinde ince ve kıvrımlı bir görüntü elde edilebilir.

A Kesim Gelinlikler Hangi Düğün Mekanları İçin Uygundur?

Düğünde giyeceğiniz gelinliğe karar vermeden önce, mekan ve düğün teması da göz önünde bulundurulması gereken kriterler arasında yer almalıdır. Eğer düğünde A kesim gelinlik giymek istiyorsanız bu modelin, hemen hemen her düğün mekanına ve temasına uygun seçeneklere göre tasarlanabileceğini söyleyebiliriz. Kullanılacak kumaştan tutun aksesuar, yaka ve kol detaylarına kadar her konsepte, mevsime ve mekana uygun bir A kesim gelinlik bulabilirsiniz.

Kuyruklu Gelinlikler

A kesimle hazırlanmış kuyruklu ve uzun eteklere sahip bir model gelinlikle, gösterişli bir gelin olmak istiyorsanız bu model sizin için ideal bir seçim olabilir. Otel düğünlerinde yahut şık bir balo salonunda yapılacak düğün merasimlerinde kuyruklu ve dantel kumaş detayları barındıran A kesim gelinlik modelini tercih edebilirsiniz.

Sırt Dekolteli Gelinlikler

Sırt dekoltesi, A kesim gelinliklere iddialı bir hava katmak için harika bir detay. Özellikle havuz başı, otel düğünü, balo salonu gibi bir mekanda dünya evine girmeyi düşünen gelin adayları, sırt dekolteli ve kuyruklu A kesim gelinliklerle hem zarif hem de iddialı bir görünüm yakalayabilir.

Yakalarına Göre A Kesim Gelinlik Modelleri

A kesim gelinliklerde tercih edeceğiniz yaka modelleriyle çok farklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ayrıca mevsim koşullarını da değerlendirirseniz, istediğiniz modeli hem yazlık hem de kışlık bir forma dönüştürebilirsiniz. Çünkü aynı tarzdaki bir A kesim gelinlik modeli, farklı yaka modelleri ile bambaşka bir şekle bürünebilir. Gelinliğinde yaka detayının sağladığı diğer avantajları görmek isteyenler için dilerseniz yaka seçeneklerine daha yakından bakalım.

Straplez Yaka

Geniş omuzlu gelin adayları için harika bir seçenektir. Straplez A kesim gelinlik modellerini özellikle açık havada yapılacak düğünler için tercih edebilirsiniz. Ayrıca düz kesim, straplez yaka ile dantel detaylarının kullanıldığı bir model; sizi masum ve romantik bir görünüme ulaştırmaya yardımcı olacak. Bununla birlikte gelinliğinize daha rahat uçuş uçuş bir hava katmak için, A kesim gelinlik modellerde organze ve şifon kumaşları tercih edebilirsiniz.

V Yaka

Bu yaka sizi hem çekici hem de daha masum gösterecek bir yaka modelidir. A kesim gelinlik modellerinde V yaka kadar iyi bir seçenek daha az bulunur. Özellikle 3 boyutlu dantelli A kesim gelinliklerde V yaka tercihi ile oldukça tarz bir görünüme imza atabilirsiniz. Ayrıca daha uzun görünmeyen isteyen gelin adayları, V yakanın boyu uzun gösteren ilüzyonundan faydalanabilirler.

Halter Yaka

Halter yaka, düzgün omuzlara sahip gelin adaylarının omuzlarını vurgulayabileceği harika bir yaka seçeneğidir. A kesim formunda şık bir gelinlik tercih etmek isterseniz bu model sizin için oldukça uygun.

Kayık Yaka

Özellikle dar omuzlu gelin adaylarının, omuz bölgesini daha geniş göstermek için tercih etmesi gereken kayık yaka; A kesim bir gelinlikle birleştiğinde, çok zarif ve elegan bir gelinlik modeli ortaya çıkıyor. Açık havada ilkbahar ve yaz aylarında yapılacak olan bir düğünde kolsuz formda ve kayık yaka bir gelinliği tercih edebilirsiniz. Kapalı mekan düğünlerinizde ise dantel detaylar ve işleme taşlarla birlikte A kesim kayık yaka bir gelinlikle, gösterişli bir törene imza atabilirsiniz .

Hakim Yaka

Hakim yaka, kış gelinlikleri için oldukça şık bir alternatiftir. Hakim yaka A kesim gelinlikler, özellikle dantel kumaşlarla birlikte oldukça sık kullanılmaktadır. Bu yaka, aynı zamanda tesettürlü gelin adaylarının rahatlıkla kullanabileceği bir formdadır.

A Kesim Gelinlik Modellerinde Farklı Tasarımlar

A kesim gelinlik modellerini mevsime, yahut düğün temanıza göre farklı tasarımlarla hazırlayabilirsiniz. Kol bölgenizi kamufle etmek ya da sonbahar ve kış aylarına alternatif olması için kısa kollu veya truvakar kollu A kesim gelinlik modellerine yönelebilirsiniz örneğin. Yahut ince askılar kullanarak muhteşem görünen bir yaz gelini olabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
powered by ShopPHP | v4