Makaleler » Makaleler » Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalı

Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalı

Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalı, Nelere Dikkat Edilmeli ?

Beyaz Gelinlikle mutlu bir evlilik yapmak büyüklerimizden günümüze bize miras kalan en güzel hayallerden olsa gerek.

Evlilik; verilmesi zor, bir o kadarda mutluluk verici bir karar, ancak evlenmeye karar verdikten sonrası birçok kişi için biraz daha zorlu süreç başlıyor.

Sade bir nikah töreni mi ? Gösterişli bir düğün mü ? Hangisini seçerseniz seçin, yapılması gereken ve uzayan listesi her zaman oldukça kabarık oluyor. Düğün bitip yeni yuvamıza girene kadar da hatta belli bir süre listemiz hala bitmemiş oluyor. Bu süreçte en çok koşturanlar ise düğünün merkezindekiler, yani güzel gelinlerimiz oluyor tabiki. Onlar için gelinlikten, gelin saçına, çiçeğine kadar düşünecek okadar çok ayrıntı var ki. En şanslıları ise bunların hiçbirini umursamayıp sadece “Evet” diyerek yeni bir hayata başlayanlar. ( Yoksa bunlar Damatlar mı acaba ;) ) Bu süreçte en önemlisi ve moral motivasyon yüksek tutup ve stres yüklememek, onun içindir ki öncelikle gülümseyerek başlayalım derim.

Peki Başka neler olabilir ?

Gelinlik provasını son günlere bırakmayın!

Gelinliğin üzerinizde kusursuz durmasını ve rahat olmasını istiyorsanız provalara gereken vakti ayırın. Gelinlik provanızı son günlere bırakıp kendinizi sıkıştırmanın bir anlamı olmadığı gibi rahat haraket ettiğiniz için motivasyonunuzuda etkileyecektir.

Öncelikle kendinize en uygun formu belirleyin

Gelinlik seçiminde dantel, inci gibi detaylar önemli ancak gelinliğin formu tüm bu detaylardan daha önemli. İlk olarak kendi zevkinize ve vücut yapınıza en uygun formu belirlemelisiniz.

Gelinliğin üst bedenine ekstra özen gösterin

Davetlilerin gelinlikte ilk olarak baktıkları kısım gelinliğin üst kısmıdır. Straplez, askılı ya da uzun kollu... Gelinliğinizin üst kısmı en çok akılda kalan kısım olacağından bu kısma karar verirken bir kez daha düşünmelisiniz.

Sadece moda diye kendinize yakışmayan bir model seçmeyin

O senenin modası çok taşlı, dantelli, prenses uçuşan veya kuğu gibi balık ya da uçuşan gelinlikler diye bu modelleri tercih etmeyin. Sezonun gelinlik trendleri ne olursa olsun siz kendi zevk ve vücudunuza uygun olan gelinliği seçmelisiniz.

Mümkün olduğunca fazla ve farklı model gelinlikler deneyin

Gelinliğinize karar verirken aklınızda tek bir model olsa bile farklı modellere de fırsat verin. Hiç aklınızda olmayan bir model size çok daha fazla yakışabilir. Ancak fazla gelinlik denemek adına kafanızın karışmasına izin vermemelisiniz.

Herkesin fikrini almak zorunda hissetmeyin

Başkalarının önerilerine kulak vermek size yardımcı olabilir. Ama bu sizin düğününüz ve sizin gelinliğiniz, herkesin fikrini almak ve uygulamak zorunda hissetmeyin. Kendinize yakışan gelinliği seçin ve düğününüze prensesler gibi çıkın. Gün Sizin gününüz.

Bütün gelinlerin istedikleri ve giydikleri için sonsuz mutlu oldukları bir gelinlik seçimi dilerim. mutluluklar sizinle olsun.


Nevin Bulak

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
powered by ShopPHP | v4