Makaleler » Makaleler » Prenses Gelinlik Modeli, Balo Tipi Gelinlik Modeli,

Prenses Gelinlik Modeli, Balo Tipi Gelinlik Modeli,

Prenses Gelinlik Modeli, Balo Tipi Gelinlik Modeli

Prenses Gelinlik Modeli Nasıldır, Kimler İçin Uygundur?

Prenses Gelinlik Çeşitleri Nelerdir?

Bu gelinliğin silüetini belirleyen ve modele ismini veren detay, gelinliğin etek kesimidir. Prenses kesim gelinlik modeli ile ilgili aklınıza takılan her detayı bu yazımızda bulabileceksiniz. Yazının tamamını okuduğunuzda, prenses gelinlik modelinin size uygun bir kesim olup olmadığına daha kolay karar verebileceksiniz. Öyleyse hemen detaylara geçelim:

Prenses Kesim Gelinlik Nedir?

Prenses kesim gelinlikler, yıllar geçse de moda akımları değişse de kabarık ve gösterişli etekleriyle her zaman gelinlerin tercih ettiği modellerin en başında geldi. Lüks ve gösterişli mekanlarda yapılacak düğünler için en ideal gelinlik seçimi prenses kesim olsa da bu modelin, bedeninize uygun olup olmadığına dikkat etmeniz önemli.

 

Prenses Kesim Gelinlik Nasıl Olur?

“Prenses kesim”, gelinliğin etek ve bel bölgesine yani alt bedenine bağlı olarak adlandırılan gelinlik etek kesimidir. Balo tipi ya da kabarık gelinlik olarak da bilinen prenses gelinlik, belden itibaren aşağıya doğru hacim ve hareket kazanır. Bu kesim, belden kabarmaya başladığından, kalçayı ve basenleri son derece iyi bir şekilde gizler, bel bölgesini de ön plana çıkararak zarifçe vurgular. Prenses kesim gelinliklerde önemli olan eteğin başlangıç noktasıdır. Ancak bu konum ne çok yukarıda ne de çok aşağıda olmalıdır.

Prenses gelinlikte, eteğin başlangıç noktasına göre 2 farklı tür bulunduğunu söyleyebiliriz;

• Eteğin, tam olarak belden kesildiği prenses model gelinlik.

• Eteğin, bel ve kalça arasındaki herhangi bir noktadan kesilerek düşük bel görünümü kazandırılan prenses model gelinlik

Eteğin kesim noktasını bedeninize göre seçmelisiniz. Belinizin kalınlığına ve bacak boyunuza göre bir seçim yaparsanız, bu kesinlikle daha iyi görünmenizi sağlayacak bir seçim olacaktır.

Prenses gelinlikte bir diğer önemli nokta ise eteğin boyudur ve 3 farklı şekli bulunur;

• Kuyruğu olmayan, eteği daire şeklinde genişleyen

• Eteği U şeklinde arkaya doğru uzanan

• Uzun kuyruğu bulunan

Tabi ki bu ölçüde, belin inceliğine kalınlığına, bacak boyunun uzunluğuna ve kısalığına göre etek kesiminin başlangıç noktası yani bel bölgesinin yeri ayarlanabilir.

Prenses Model Gelinlik Çeşitleri Nelerdir?

Prenses model gelinliklerin bel ve etek kesimine göre farklı seçenekleri vardır. Bu iki kesimden birini seçmenizde en önemli kriter, boy ölçüsü olmalıdır.

Bel Kesimine Göre Prenses Gelinlik Modelleri

Tam bel prenses gelinlik modelleri, eteğin tam olarak belden kesildiği modellerdir.

Düşük bel prenses gelinlik modeli ise; eteğin, bel ve kalçanın arasında bir yerden kesildiği tasarımlardır. Bacak boyu uzun olanlar, etek kesimi belden başlayan prenses kesim gelinlik modelini tercih edebilirler.

Etek Kesimine Göre Prenses Gelinlik Modelleri

Tam daire olan etek kesimine sahip kabarık prenses gelinlik modelleri de kuyruksuz olarak adlandırılır.

Kimler Prenses Model Gelinlik Giyebilir?

Prenses modeli bir gelinlik giymeyi düşünüyorsanız öncelikle vücut tipinizi iyi bilmeniz gerek. Eğer armut vücut tipine sahipseniz hiç endişe etmeden bu modeli seçebilirsiniz. Çünkü bu model, kalçaları gizlemede oldukça başarılıdır. Ancak kum saati vücut tipine sahip gelin adayları da prenses gelinlik modelini rahatlıkla kullanabilir.

Prenses Model Gelinlik Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Evet buraya kadar her şey tamam. Şimdi gelelim prenses kesim gelinlik modelini giymeye karar verenlerin dikkat etmesi gereken önemli detaylara. Evet seçtiğiniz bu model gelinliğin yakası oldukça önemli. Bu modelde genellikle straplez yakalar tercih edilse de V yakalar çok daha rahat hissetmenizi sağlayabilir. Prenses gelinlikler, zaten oldukça gösterişli ve şık kesime sahip olduğundan, yaka seçiminde sadelikten yana olmanızda fayda var. Göğüsleri büyük olan gelin adayları bu modelde, mutlaka askılı modelleri tercih etmeliler. Küçük göğüslere sahipseniz de üzülmeyin çünkü drapeli prenses gelinlik modelleri göğüsleri daha dolgun göstermede oldukça başarılı olabiliyor. Zayıflıktan şikâyet eden gelin adayları için de bir önerimiz var. Eğer gelinliğinizde takma kol, truvakar kol gibi bir parça kol kullanırsanız, bu sizi olduğunuzdan daha iri göstermeye yardımcı olacaktır.

Prenses Model Gelinlikler Hangi Düğün Mekanları İçin Uygundur?

Düğününüzde, kabarık etekleriyle gösterişli ve şık bir prenses gelinlik giymeyi tercih ettiyseniz, bu modelin mekanla uyumunu sağlamak için lüks ve gösterişli bir mekân tercih etmenizi tavsiye ederim. Hatta bu model, tarihi yerler, yalılar ve oteller için de ideal bir seçim olacaktır.

Son Moda Prenses Model Gelinlikler

Her zaman gelin adayları tarafından en çok rağbet gören bu modelde, kaburga gelinliklerin harika bir tercih olacağını söyleyebiliriz. Bu tarzda genellikle düşük kollar tercih ediliyor. Etek kısmı kabarık ve oldukça ağır olan bu modelde straplez yaka tercih etmeni önermiyoruz. Zira, gece boyu gelinliğinizi yukarı çekiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bunun yerine, kalp veya V yaka bir gelinlik tercih edebilirsin.

Dantelli Prenses Gelinlikler

Fransız dantelli prenses gelinlik modellerinde, dantel detayları ya etek uçlarında ya da kol veya göğüs kısmında kullanılıyor. Ancak şunu eklememiz gerekiyor ki: prenses gelinlikler, yeterince gösterişli olduğundan, etek katlarında dantel kullanımını önermiyoruz ama uzun kollu bir gelinlik tercih edecekseniz göğüsten başlayarak işlenen dantelli tasarımları tercih edebilirsin.

Prenses Model Tesettür Gelinlik

Bu yıl, prenses model tesettür gelinliklerde atlas ve saten kumaş kullanımı oldukça moda. Etek aralarında kullanılan dantel ve pelerin detayının da gelinliğe hoş bir hava kattığını söyleyebiliriz. Prenses gelinliğin tesettürlü modellerinde, genellikle dar kesim kolları tercih edebilirsiniz. Gelinliğin alt kısmındaki kabarıklığı dengelemek için de eşarp üzeri ince duvaklar kullanılabilir.

Prenses Gelinlik Yaka Modelleri

Prenses gelinlik modellerinde yaka seçimlerini kullanılan kumaşın türüne ve düğünün mevsimine göre yapmanı öneririz. Eğer kararsız kaldıysanız; prenses kesim gelinliklerde en çok kullanılan yakaların; straplez, V, düşük kollu ve madonna yaka olduğunu söyleyebiliriz. Dilerseniz bu yakaları daha yakından inceleyelim:

Madonna Yaka Prenses Gelinlik

Prenses kesimlerde en çok kullanılan yakalardan biri de madonna yaka. Düz veya kalp şeklinde bir kesime sahip olan bu yakalarda kollar, genellikle düşük olarak kullanılıyor. Kolları destekleyen ince askılar da bu modelin öne çıkan özellikleri arasında. Düşük madonna yaka gelinlikleri, daha çok dar omuzlu kadınlar tercih ediyor. Bu sayede elbise ile vücut arasında harika bir uyum yakalanmış oluyor.

Straplez Yaka Prenses Gelinlik

Bu modelde belki de en şık yaka modeli, straplez diyebiliriz. Hatta bu yaka, en çok yaz düğünlerinde tercih ediliyor desek de yanlış olmaz. Göğüs kısmından özel pedlerde desteklenen bu straplez gelinlikleri, daha çok orta ve büyük göğüslü kadınlara tavsiye ediyoruz. Zira prenses kesim, etek bölümünden dolayı ağır olacağı için, göğüs kısmında sıkı tutunması gerekiyor.

V Yaka Kabarık Gelinlik

Eğer ince kollara ve geniş omuzlara sahipseniz bu model yaka size çok yakışacak. V yakalarda, göğüs ortası veya üst karına varan dekolte tasarımlar bulunuyor. Ancak bu yaka modelinde rahat edemeyeceğini düşünen gelin adayları için transparan tüller ile yaka arasına ek yapılabiliyor.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
powered by ShopPHP | v4